Nafta za hubičku? Babiš vytáhl na pumpaře cenový bič

Babiš zkrotil nenasytné pumpaře! Zákon o cenách končí éru drahé nafty. Proč opozice pláče a my u stojanů konečně jásáme? Zjistěte víc.

Zatímco minulé vlády nám vysvětlovaly, že ceny benzínu určuje neviditelná ruka trhu (která nám mimochodem pravidelně luxovala peněženky), Andrej Babiš v pátek ukázal, že na tuhle ruku existují docela pevná pouta. Využití Zákona o cenách k zastropování marží je přesně ten tah, který „odborníci“ z opozice označují za konec kapitalismu, zatímco normální člověk u stojanu konečně přestává uvažovat o prodeji ledviny, aby dojel do práce.

Argumenty o „volném trhu“ jsou sice hezké v učebnicích, ale v realitě roku 2026, kdy si pumpaři pletli marži s výkupným, musel přijít někdo s odvahou. Premiér vzkázal jasně: Buď budete podnikat slušně, nebo vám ty zisky spočítá stát. A světe div se, najednou to jde!